AVŞA TATİL ADASI

Avşa Tatil Adası Balıkesir Büyükşehir iline bağlı ve Marmara denizinin tam ortasında bir Turizm bölgesidir. Avşa Tatil Adası her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği popüler bir yerdir. İstanbul, Balıkesir, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale gibi illere yakın olduğundan dolayı bu ada yaz aylarında tatil yapmak isteyenler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Avşa Tatil Adası gündüz olduğu kadar geceleri de birbirinden güzel mekanların düzenlemiş olduğu etkinliklerle geceye renk katmaktadırlar. Avşa Adası’nın geceleri gündüzlerinden daha keyiflidir. Bir çok gece kulubü ve bar yerli ve yabancı turistleri eğlendirmek için her türlü imkanları kullanmaktadırlar. Ada da bir çok popüler Club, Bar, Disco bulunmaktadır.

Avşa Tatil Adası, konaklama tesisleri yönünden oldukça zengin bir adadır. Avşa’da Otel, Butik Otel, Pansiyon, Motel, Kiralık Ev, Apart, Yazlık ve Villa seçenekleriyle sizlere konaklama imkanları sunmaktadır. Avşa’nın yerleşik nüfusu 2.500 kişi civarında olabilir fakat bu ada yaz aylarında 140.000 turisti misafir ederek rekor kırmıştır. Bu ramazan bayramında ada da yiyecek sıkıntısı yaşanmıştır. Ortalama olarak yaz aylarının en popüler olduğu günlerde ada nüfusu 80-90 bin civarıdır. Bu yoğun kalabalıkta konaklama yerleri %95’ı full kapasiteyle çalışmaktadır. 2021 sezonuna yetiştirilmesi beklenen bir kaç otel ve pansiyon Avşa da hizmete girmiştir. Eğer Avşa’ya gelme planlarınız var ise konaklama yönünden sıkıntınız olmasın kafanızı sokabilceğiniz ailenizle huzurlu bir şekilde tatil geçirebilceğiniz Otel ve Pansiyon sayısı oldukça fazladır. İşletme sahipleri birbirileriyle rekabete girdikleri için konaklama fiyatları oldukça uygundur. Bu da dar gelirli tatilcilerimiz için artı avantaj sağlamaktadır.

AVŞA ADASI

Avşaya ulaşım bir çok yerden bulabilirsiniz. Feribot ve Vapur seferleriyle Avşa’ya İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ, Kumbağ ve Şarköy’den yaz sezonunda her gün ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan İDO seferleri ile Avşa’ya güvenli bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Vapur ve Feribotlara özel araçlarınızla da giriş yapabilirsiniz. Ama size tavsiyemiz özel araçlarınızı garajınızda bırakmalısınız çünkü Avşa’da özel aracınıza pek fazla ihtiyacınız olcağını düşünmüyoruz. Avşa’da aracınız başınıza bela olmaktan başka bir işe yaramaz O yoğun kalabalıkda ve sıcakta aracınızın içinde resmen çile çekmiş olursunuz.

Avşa Tatil Adası kışın oldukça sakin ve soğuktur. Senede 1-2 defa adaya kar düşebilir. Fakat Marmara’nın ortasında olduğu için İstanbul, Balıkesir ve Tekirdağ’a göre daha ılımandır. Yaz aylarında oldukça sıcak olan Avşa’da en güzel serinleme metodu denizler ve havuzlardır. Denize sıfır mekanlarda şemsiye altında şejlonga uzanıp gölgede soğuk içeceklerinizi yudumlamaktır. Eğer konakladığınız yerdeyseniz balkonu gölge yapın ve yatın. İşte benim en keyif aldığım balkonda uyumak.

Avşa Tatil Adası 2021 sezonu için tam kapasite hazır olup sizlere güzel bir tatil geçirmek için bu sezon ne gerekiyorsa yapacaktır. Avşa ile ilgili konaklama yeri kampanyalarını ve gece kuluplerinin etkinlik programlarını Facebook ve Twitter hesaplarımızdan paylaşacağız. Avşa ile ilgili bir çok fotoğrafın, videoların ve haberlerin paylaşılcağı sayfalarımızı takip ederek bizlere destek olabilirsiniz. 2021 Yaz Tatilini Avşa Tatil Adası olarak belirlediğiniz için sizlere teşekkür eder keyifli tatiller geçirmenizi dileriz.