Avşa Adası Ulaşım

Avşa Adası Ulaşım : İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Silivri, Şarköy, Kumbağ gibi farklı şehir ve ilçelerden vapur ve feribotlar ile sağlanıyor. Her yıl devam eden Avşa Adası feribot seferleri yaz aylarında genel olarak daha hareketlidir. yaz ayında genel olarak günde 2-3 sefer düzenlenir. Avşa feribot ve vapur seferleri İstanbul’dan; Yenikapı, Bostancı’dan İDO feribotlarıyla yapılır. Yaz aylarında seferler hafta içi ve hafta sonu genel olarak günde 2 defa yapılır.

İstanbul’dan hareket eden feribotlar ve vapurlar yaklaşık 3 saat içinde Avşa Adası’na varmaktadır. Ferbiotlar Avşa’dan önce genel olarak Marmara Adası’na uğramaktadırlar.

Avşa Adasına Feribotla Ulaşım

Tekirdağ’dan hareket eden feribot ve vapurlar ise yaklaşık olarak 2 saat içinde Avşa’ya varmaktadır. Burdan hareket eden feribotlar Marmara Adası’na uğramadan direk adaya gitmektedir.

Avşa Adasına Ulaşım bilgileri

Marmara Bölgesi’nden Avşa’ya Erdek’ten, Tekirdağ’ın Kumbağ beldesinden ve Şarköy ilçesinden de feribot seferleri düzenlenir.

Hava şartlarına göre Feribot kalkış sürelerinde değişiklik olabilir. Bunun içinde İDO’nun web sitesinden kalkış saatlerine tam olarak öğrenmeniz mümkündür.