Avşa Adası Plajları

Avşa’da hiç şüphesiz en çok merak ettiğiniz plajlardır. Avşa Adası Plajları birbirinden güzel ve temiz plajlardır. 4 bir yanı’nın %90’ı sahil ve plajlardan oluşmaktadır. Avşa Adas’ında 5-6 tane büyük halk plajı vardır. Bulunduğu konumundan dolayı yerli ve yabancı turist akınına uğramakta ve plajları tıklım tıklım dolmaktadır.
Altınkum Plajı : Avşa şehir merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktadır. Bu plaj Avşa yiğitler köyüne bağlıdır. Bu plaja ulaşım Avşa merkezinden kalkan minibüsler ile yapılmaktadır. Altınkum plajı ismini sarı ve ince kumlarından almaktadır.

Mavikoy Plajı : Avşa şehir merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktadır. Bu plajlarda yazlık evlerin sayısı oldukça fazladır ve bu yüzden dolayıda burdaki kumsallar daha nezih bir ortama sahiptir. Ayrıca diğer plajlara göre daha sakindir.

Yiğitler Tatil Köyü Plajı : Avşa şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıktadır. Bu plaja ulaşım şehir merkezinden kalkan minibüsler ile yapılmaktadır. Poyraza açık olduğu için yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında sizleri serinleten bir havası vardır.

Tavşanlı Plajı : Avşa şehir merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. Bu plaj daha çok aileler tarafından tercih edilmektedir. Oldukça nezih bir ortamı vardır ulaşım adadaki Taksilerle yapabilirsiniz yada özel aracınızı kullanabiirsiniz.

İnicirli Koyu Plajı : Bu plaj oldukça sessiz ve sakindir. Aileler için en çok tercih edilen plajların arasında yer almaktadır. Bu plaja ulaşım Ada’daki taksiler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Karadut Plajı : Bu plajda diğer 2 plaj gibi yiğitler köyüne bağlıdır. Bu plajda Avşa’daki diğer plajlara göre biraz daha sakindir. Genel olarak bu plajı aileler tercih etmektedir. Özel aracınız veya taksi aracılığı ile bu plaja ulaşmanız mümkündür.