Avşa Ulaşım

Avşa Adası’na ulaşım İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Silivri, Şarköy ve Kumbağ gibi farklı şehir ve ilçelerden vapur ve feribotlar ile sağlanıyor. Her yıl devam eden Avşa Adası feribot seferleri yaz aylarında genel olarak daha hareketlidir ve yaz ayında genel olarak günde 2-3 sefer düzenlenir.Avşa feribot ve vapur seferleri İstanbul’dan; Yenikapı ve Bostancı’dan İDO feribotlarıyla yapılır. Yaz aylarında seferler hafta içi ve hafta sonu genel olarak günde 2 defa yapılır.
İstanbul’dan hareket eden feribotlar ve vapurlar yaklaşık 3 saat içinde Avşa Adası’na varmaktadır. Ferbiotlar Avşa’dan önce genel olarak Marmara Adası’na uğramaktadırlar.

Avşa Feribot Ulaşım

Tekirdağ’dan hareket eden feribot ve vapurlar ise yaklaşık olarak 2 saat içinde Avşa’ya varmaktadır. Burdan hareket eden feribotlar Marmara Adası’na uğramadan direk adaya gitmektedir.

Avşa Ulaşım bilgileri

Marmara Bölgesi’nde Avşa’ya Balıkesir Erdek’ten ve Tekirdağ’ın Kumbağ beldesinden ve Şarköy ilçesinden de feribot seferleri düzenlenir.
Hava şartlarına göre Feribot kalkış sürelerinde bazen değişiklik olabilir. Bunun içinde İDO’nun web sitesinden kalkış saatlerine tam olarak öğrenmeniz mümkündür.Okuyucu Puanımız
[Total: 1 Ortalama: 5]